Vitocal 100 – S AWB – M Isı Pompası 6-16 kw

Split tipi ısı pompası Vitocal 100-S: alıştığınız gibi yüksek Viessmann yapı kalitesi ve verimliliği ile cazip fiyatlı enerji üreticisi.

 

Bu avantajlardan yararlanın
 
  • Uygun fiyata güvenilir ısı pompası
  • Dış ünitenin esnek montajı (dikey tip, duvara montaj)
  • Geri dönüşümlü tasarım sayesinde ısıtma ve soğutma (versiyon AC)
  • Açık metin ve grafik göstergeli kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli
  • Fotovoltaik sistemlerden kendi üretimi elektriğin optimize kullanımı
  • Enerji verimliliği sınıfı*: A++ / A+

*811/2013 sayılı AB yönetmeliği uyarınca enerji verimliliği sınıfı ısıtma, ortalama klima oranları – düşük (35 °C) / orta sıcaklık uygulaması (55 °C)

 
 

Split tipi hava-su ısı pompası Vitocal 100-S iki ayrı üniteden oluşur: Dış ünite ortam havasını, bir kompresör tarafından ısıtma için gerekli sıcaklığa getirilen bir soğutucu ısı vasıtasıyla evaporatörden geçirir. Isı, iç üniteye bir boru aracılığıyla gider ve burada ısıtma şebekesine kondenser aracılığıyla aktarılır.

İç ünite halihazırda 3 yollu değiştirme valfi, ikincil pompa ve ısı pompası kontrolü gibi hidrolik bileşenlerle donatılmıştır.

Vitoconnect 100 bağlantı sağlar

Mobil uygulama üzerinden kumanda için Vitoconnect 100 arayüzü gereklidir. Vitocal serisinin önceki ısı pompalarının (2010 üretim yılından itibaren) sonradan donatılması her zaman mümkündür.

ViCare App (Mobil Uygulama)

ViCare App (mobil uygulama) sayesinde tesis işletmecisi akıllı telefon yoluyla kendi ısıtma sistemini kontrol edebilir. Çalışma durumu herhangi bir zamanda görüntülenebilir ve bir arıza durumunda, daha önce uygulamada depolanan uzman şirket ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurulabilir.

Esnek ve yerden tasarruf sağlayan kurulum için split yapı

Kompakt boyutları ile iç ünite, bodrum katında veya evin kalorifer dairesindeki diğer ısıtma sistemleri gibi monte edilebilir. Ünite zaten eserler gerekli tüm bileşenleri ile donatılmıştır. Dış ünite binanın dış duvarına monte edilebilir veya dış alanda kurulabilir.

Çok sayıda gereklilik için fonksiyon donanım

Vitocal 100-S farklı gereklilikler için birden çok versiyonda temin edilebilir. Oda ısıtması ve kullanım suyu ısıtması için salt ısı pompası olarak. Yaz aylarında odaların rahat şekilde sıcaklık kontrolü için ek olarak “active cooling” soğutma fonksiyonu ve monteli kullanma suyu eşanjörüyle.

Elektrik tasarruflu teknik – kendi ürettiği elektrikle işletim için tasarlanmıştır

Elektrikli bileşenler son derece elektrik tasarruflu çalışır. İkincil devre için bir yüksek verimli sirkülasyon pompası seridir. Kısmi yük işletiminde kompresör modülasyonlu olarak güncel ısı gereksinimine adapte olur ve bu sayede ısıtma ve soğutma ile sıcak su için istenen sıcaklıkları korur. Bir fotovoltaik sistemle kombinasyonda kendi ürettiği elektriği ısı pompasının işletimi için kullanabilir.

İnternet üzerinden konforlu kontrol

Opsiyonel olarak temin edilebilen WLAN modülü Vitoconnect 100 ile Vitocal 100-S hava-su ısı pompası internet üzerinden de kontrol edilebilir. Ücretsiz Vitotrol App ile sıcaklık kontrolü veya parti işletimi gibi birçok fonksiyon akıllı telefon üzerinden konforlu bir şekilde kontrol edilebilir.

İkili işletme için ideal

Bir modernizasyon kapsamında Split tipi ısı pompası, verimli ikili işletme için ideal uygunluktadır. Bu durumda mevcut tesis pik yüklerin karşılanması için son derece düşük sıcaklıklarda işletimde kalır.